Charakterystyka materacy multipocket

Materace Multipocket

Materace multipocket to szczególna odmiana materacy kieszeniowych czyli pocketowych. Są przeważnie droższe, ale też bardziej komfortowe i trwalsze.
Na czym jednak polega wyjątkowość ich konstrukcji? Czy naprawdę odczujesz różnicę śpiąc na takim materacu? Postaramy się wyjaśnić wątpliwości i odpowiedzieć na te pytania.

Budowa materaca multipocket

Materace multipocket, podobnie jak materace kieszeniowe posiadają niezależnie działające sprężyny, z których każda umieszczona jest w oddzielnej kieszonce. Wersja multipocket różni się jednak tym, że sprężyn jest dwa razy więcej niż w tradycyjnym modelu pocketowym.
Co to oznacza dla ciebie? Przede wszystkim taki materac jest nieco twardszy. Waży też więcej. Zatem nie będzie to model łatwy do przenoszenia. Jednak jeśli nie planujesz przeprowadzek, przemeblowań i materac będzie leżał zawsze na stelażu w tym samym miejscu, nie jest to żaden problem.
Taki materac jest dużo trwalszy niż jego odpowiednik o standardowej liczbie sprężyn. Będzie na pewno służył ci długie lata.

Materac multipocket a zdrowie

Czy materac multipocket będzie miał dobry wpływ na twój sen? Jak najbardziej. Z racji na dużą ilość sprężyn daje on wiele punktów podparcia. Innymi słowy idealnie podeprze twój kręgosłup tak, aby niezależnie od wybranej pozycji, zawsze znajdował się w prawidłowym położeniu.
Jest to najprostszy sposób na zapewnienie twojemu ciału odpowiedniego wypoczynku. Jeśli rano zdarzało ci się budzić z bólem głowy lub zesztywniałymi mięśniami karku, na tym materacu nie będziesz już mieć z tym problemu.

Materac multipocket – idealny dla par?

Materace typu multipocket są bardzo często wybierane przez pary. Szczególnie, gdy pomiędzy dwiema osobami, które będą spały na materacu, jest duża różnica wagi – nawet do kilkudziesięciu kilogramów. W takich przypadkach wybór idealnego materaca jest zawsze sporym problemem. Osoba cięższa powinna spać na twardszym podłożu, a osoba lżejsza – na bardziej miękkim. Czasem w takich wypadkach zaleca się kupno dwóch materacy, które potem układa się obok siebie na stelażu.
Istnieje jednak inne rozwiązanie i jest nim właśnie zakup materaca multipocket. Należy wtedy wybrać materac o twardości przeznaczonej dla osoby lżejszej. Ponieważ model materaca multipocket jest bardzo sprężysty, nie będzie zapadał się pod osobą o dużej wadze. Natomiast osoba lżejsza, śpiąc na nim, nie będzie miała odczucia, że leży na twardym podłożu, a wręcz przeciwnie – również będzie miała zapewniony komfort, odpowiednio do swojej sylwetki.