Co wyróżnia materac piankowy?

Co wyróżnia materac piankowy?

 

Dawniej podstawą konstrukcji materaca były przykryte warstwą gąbki sprężyny. Z czasem struktura materaca zaczęła ewoluować. Producenci prześcigali się w oferowaniu coraz to  bardziej nowoczesnych rozwiązań. Prawdziwa zmiana nastąpiła, gdy w produkcji zaczęto stosować piankę, która nadała materacom nową jakość.

Dowiedz się, jakie cechy wyróżniają materac piankowy spośród innych.

Materac piankowy – dlaczego jest taki praktyczny?

Jeśli przeprowadzałeś się lub chociażby robiłeś przemeblowanie w sypialni, wiesz, że przeniesienie materaca to prawdziwe wyzwanie. Materace są wielkie, ciężkie, nie można ich w żaden sposób złożyć. Chyba, że jest to materac piankowy. W takim wypadku bowiem jesteś w stanie bez trudu przenieść go lub przetransportować autem. Pianka jest bowiem lekka i elastyczna.

Jeśli masz w domu zarwaną lub wypracowaną wersalkę, możesz użyć materaca piankowego jako nakładki na stary mebel. Jest on bowiem na tyle cienki i elastyczny, że dopasuje się do powierzchni, na której został ułożony. Tym sposobem zapewnisz meblowi drugie życie, a gościom – wygodne miejsce do siedzenia.

Materac piankowy doskonale sprawdzi się na kempingu lub w domkach letniskowych. Nawet pozostawiony w pustym lokalu na dłużej nie nabierze przykrego zapachu ani nie stanie się siedliskiem roztoczy. Dlaczego? W materacach piankowych nie ma pustych przestrzeni, takich, jak w materacach sprężynowych. Dzięki temu roztocza, bakterie czy grzyby są pozbawione przestrzeni, gdzie mogą się swobodnie rozwijać. Taki materac jest po prostu bardziej higieniczny niż zwykłe, tradycyjne łóżko sprężynowe.

Warto też wiedzieć, że wszystkie modele materacy piankowych są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Łatwo jest je umyć lub wyczyścić. Po umyciu wodą, materac tego typu bardzo szybko schnie.

 

Materac piankowy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

 

Jeśli szukasz materacyka dla niemowlęcia lub nieco starszego malucha, koniecznie rozważ zakup materaca piankowego. Jest on delikatny i elastyczny, dzięki czemu dziecko będzie miało zapewniony komfort snu.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że materac piankowy jest łatwo wyprać i wysuszyć. Będzie zatem dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem dla dziecka niż materac sprężynowy. Ten ostatni oczywiście również jest wart polecenia, ale nadaje się raczej dla starszych dzieci.