Jak czyścić materac?

Cykliczne czyszczenie materaca jest czynnością niezwykle ważną. Pozbywamy się w ten sposób kurzu, złuszczonego naskórka, a także roztoczy i mikroorganizmów. Ponadto świadomość, że śpimy na czystym materacu zapewnia jeszcze lepszy wypoczynek.

Pokrowce i ich rola 

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość materacy posiada zabezpieczające je pokrowce. Ułatwiają one utrzymywanie materaca w czystości. Pokrowce są zdejmowane i można, a nawet powinno się je prać. Zabezpieczają one materac przed brudem w dostatecznym stopniu. Zobacz ofertę naszych pokrowców

Czyszczenie materaca

Czyszczenie samego materaca powinniśmy ograniczyć do regularnego odkurzania. Używanie bowiem różnych środków, piorących czy chemicznych moczy go oraz zabija wszystkie pozytywne właściwości jakie posiada. Zamiast na zdrowych tworzywach, z których uszyty jest nasz materac, śpimy na wilgoci i chemii.

Dla higieny materaca istotne jest na jakim podłożu go kładziemy. Jeśli jest to stelaż, to nie musimy się obawiać o stan jego czystości, natomiast jeśli kładziemy materac bezpośrednio na podłodze (czego nie polecamy) to narażamy go na zabrudzenia i pozbawiamy należytej cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie wentylacji. Gromadzą się wtedy we wnętrzu grzyby i roztocza, a wilgoć nie ma możliwości odparowania.

Dbajmy o nasz materac należycie go użytkując.