Materac dla alergika

Materac dla alergika

 

Łzawiące oczy, kichanie, trudności z oddychaniem – jeśli masz alergię, na pewno znasz objawy, jakie mogą pojawić się, gdy kładziesz się na starym łóżku lub zanieczyszczonym roztoczami materacu.
O komfortowym wypoczynku nie ma wtedy mowy.

Jaki powinien być idealny materac dla alergika? Osobom zmagającym się z uczuleniem, najczęściej poleca się materace lateksowe. Dowiedz się dlaczego.

 

Materac lateksowy – z czego jest wykonany i czym się charakteryzuje

Materace lateksowe produkuje się z pianki będącej połączeniem naturalnego mleczka kauczukowego oraz lateksu syntetycznego. Procentowa zawartość składnika naturalnego świadczy o jakości materaca. Im jest wyższa – tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak materac wykonany w stu procentach z naturalnego kauczuku. Podanie takiej informacji przez producenta jest jedynie chwytem marketingowym, bowiem naturalny lateks jest płynny.

Wiele osób pyta, czy tego typu materace przepuszczają powietrze. Odpowiedź brzmi: tak, jak najbardziej. Materac lateksowy posiada specjalny system kanalików zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Na takim podłożu na pewno nie spocisz się, nie będzie ci też gorąco.

Dlaczego materace lateksowe poleca się alergikom?

Najpierw warto sobie odpowiedzieć, dlaczego klasyczne materace sprężynowe, często powodują dyskomfort u alergików. Bierze się to z faktu, że puste przestrzenie we wnętrzu takich materacy są wymarzonym miejscem do rozwoju grzybów, bakterii, a przede wszystkim roztoczy, których odchody są silnie alergenne.

W materacu lateksowym takie przestrzenie nie występują, dlatego automatycznie jest on zdrowszy dla alergików. To jednak nie wszystko. Pianka, z której wykonany jest materac lateksowy ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Nie zbiera też kurzu i nawet użytkowany przez wiele lat, nie gromadzi roztoczy.

Jeśli zatem chcesz, mimo alergii, spokojnie przesypiać noce i nie mieć problemów z oddychaniem, materac lateksowy będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.