Materac kieszeniowy – materac, którego zakup warto rozważyć

Materac kieszeniowy lub pocketowy – pod tą nazwą kryje się przyjazny produkt, będący młodszym bratem klasycznych materacy bonnelowych. Jeśli szukasz wygodnego i zdrowego materaca, który przy tym będzie bezproblemowo służył ci latami, koniecznie dowiedz się więcej o produktach z tej kategorii.

Materac kieszeniowy – jak jest skonstruowany i czym różni się od zwykłych materacy sprężynowych

Rdzeniem klasycznego materaca bonnelowego jest system połączonych ze sobą sprężyn. Wszystkie metalowe elementy w takim materacu działają zależnie od siebie. Dlatego materac bonnelowy przenosi drgania. Jeśli ktoś usiądzie lub położy się obok ciebie, na pewno to poczujesz.
Materac kieszeniowy skonstruowany jest zupełnie inaczej. Każda ze sprężyn, znajdujących się w jego wnętrzu jest umieszczona w osobnej kieszonce. Dzięki temu sprężyny pozostają od siebie oddzielone i działają zupełnie niezależnie. Taki materac nie przenosi zatem drgań. Nawet jeśli twój partner ma tendencję do przewracania się w nocy z boku na bok, odczujesz to w dużo mniejszym stopniu niż miałoby to miejsce, gdybyście spali na materacu bonnelowym.
Taki materac nadaje się też dla dwóch osób o różnej wadze. Cięższy partner nie będzie powodował uginania się materaca, dzięki czemu lżejsza osoba nie będzie zsuwać się do środka.
Inne zalety? Sprężyny w materacu kieszeniowym pracują bardzo cicho. Zatem nie będzie cię budziło ich trzeszczenie. Taki materac jest po prostu bezgłośny i komfortowy.

Materac pocketowy dziewięciostrefowy, czyli kilka słów o strefach w materaca

Najlepsze materace kieszeniowe podzielone są na strefy o różnej twardości. Taka struktura powstaje dzięki umieszczeniu w poszczególnych partiach materaca sprężyn o różnym stopniu twardości. Dlaczego jest to tak istotne? Chodzi o to, że nasze ciało nie wywiera równomiernego nacisku na powierzchnię łóżka. Niektóre partie, jak lędźwie, wymagają silniejszego podparcia. Inne części ciała, jak nogi, czy barki muszą mieć bardziej elastyczne podłoże. Materac strefowy daje każdej partii twojego ciała idealnie dopasowane podparcie.
Materace strefowe są zatem najbardziej polecanym i komfortowym rodzajem materacy pocketowych. Jeśli zdecydujesz się na zakup produktu tego typu, szybko odczujesz różnicę pomiędzy spaniem na zwykłym łóżku, a na nowoczesnym materacu kieszeniowym. Ryzyko jest takie, że prawdopodobnie nie będziesz już chciał potem wracać do spania na tanich wersalkach.