Materac Lato – Zima

Materac lato-zima

Często pojawia się pytanie o materac lato-zima – jakie ma właściwości i czy warto w niego inwestować?

Materac lato-zima jest materacem dwustronnym, który został tak zaprojektowany aby każda jego strona miała inne właściwości. Modyfikacje wprowadzane w samym materacu mają na celu dostosowanie go do pory roku. Z takiej innowacyjnej oferty korzystają osoby szczególnie wymagające, które oprócz ciepłej kołdry potrzebują jesienią i zimą odczucia ogrzania ze strony materaca, wiosną i latem natomiast, szczególnie w upalne dni oczekują chłodzenia i przewiewności.

Czy warto inwestować w taki materac? – oczywiście można.

Nie zaszkodzi jednak wziąć pod uwagę możliwości kupna zwykłego materaca posiadającego pokrowiec lato – zima. Będzie on spełniał podobną funkcję. Z „ciepłej” strony zastosowana jest wełna, która doskonale kumuluje ciepło, więc mamy wrażenie że grzeje, a z „zimnej” stosuje się głównie bawełnę.
Dodatkową zaletą posiadania materaca lub pokrowca lato – zima jest wymuszenie przekładania go ze strony zimowej na letnią. Oprócz korzyści jakie daje nam uczucie ciepła zimą i chłodu latem przedłużamy tym zabiegiem żywotność materaca i poprawiamy higienę.