Materac termoelastyczny

Materac termoelastyczny – materac dopasowujący się do kształtu ciała

 

Słynne zdjęcie odciśniętego na materacu śladu dłoni, pochodzi nie skądinąd, a właśnie z reklam materacy termoelastycznych. Obecnie są to jedne z najnowocześniejszych materacy dostępnych na rynku. Tego typu produkty są nie tylko komfortowe, ale też mają doskonałe działanie na nasze zdrowie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co może ci dać spanie na materacu termoelastycznym.

Jak działa materac termoelastyczny?

Pianka termoelastyczna, którą wykorzystuje się do produkcji materacy ma unikalną właściwość – reaguje na ciepło. Pod wpływem wysokiej temperatury staje się miękka i elastyczna. W pozostałych miejscach, jest nieco twardsza. W praktyce oznacza to, że miejsce, gdzie leżysz największym ciężarem, staje się na tyle elastyczne, aby doskonale dopasować się do twojego ciała. Przy czym miejsca, których twoje ciało dotyka słabiej, rozgrzewają się mniej i pozostają sztywniejsze. Taki sposób pracy materaca gwarantuje, że jego powierzchnia będzie zawsze dawać prawidłowe podparcie dla całego twojego ciała.

Materac tego typu radzi sobie nawet z tak trudnymi zadaniami, jak idealne podparcie lędźwi. Na wielu materacach biodra zapadają się bowiem poniżej linii kręgosłupa. Jeśli jednak śpisz na materacu termoelastycznym, twój kręgosłup, niezależnie od ułożenia ciała, będzie zawsze znajdował się w linii prostej. Jest to optymalna pozycja, w której układ kostny i mięśniowy mają zapewniony najlepszy odpoczynek.

Materac termoelastyczny i korzyści zdrowotne

 

Jeśli cierpisz na dolegliwości ortopedyczne, bóle kręgosłupa lub stawów, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czy zmiana miejsca do spania na bardziej komfortowe może stanowić dla ciebie formę rehabilitacji. Dobry materac bowiem może zredukować wiele dolegliwości bólowych.

W przypadku, gdy masz alergię, również możesz rozważyć zakup materaca termoelastycznego. Materac jest wykonany z pianki, zatem nie gromadzą się w nim roztocza, grzyby ani bakterie. Przy czym właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne materacy piankowych nie mijają nawet po latach ich użytkowania. Wynikają bowiem ze struktury materiału.

Dobry materac może też pomóc w przypadku, gdy walczysz z bezsennością. Jak to możliwe? Gdy śpisz na niewygodnym podłożu, musisz często zmieniać pozycję ciała. Sprawia to, że zasypiasz dłużej lub budzisz się w nocy. Na materacu termoelastycznym będzie ci wygodniej w każdej pozycji, dlatego szybko zapomnisz o dokuczliwym przewracaniu się z boku na bok.