Materace kokosowe

Materac kokosowy – idealne rozwiązanie dla zwolenników twardych materaców

Na twardym łożu – twardy sen. Jeżeli zgadzasz się z tą tezą, powinieneś zwrócić uwagę na materac kokosowy. Z czego jest wykonany? Jakie ma zalety? Dla kogo będzie najlepszy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Co go wyróżnia?

Jeżeli starasz się sięgać po produkty ekologiczne, materac kokosowy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ wsad składa się z łupiny orzecha kokosowego  – jest więc w 100% naturalny. Możesz też zapomnieć o przegrzanym łóżku i poceniu się podczas snu, ponieważ brak tworzyw sztucznych sprawia, że tego rodzaju materac doskonale przepuszcza powietrze.
Materac kokosowy nie ma sprężyn, a tym samym wolnych przestrzeni wewnątrz. Jaka płynie z tego korzyść? Brak pustych miejsc oznacza brak roztoczy, a co za tym idzie – zdrowszą przestrzeń do spania.
Czy taki produkt jest trwały? Jak najbardziej: ze względu na dużą odporność na odkształcenia może służyć latami.

Dla kogo będzie odpowiedni?

Twarde materace polecane są głównie osobom o dużej masie ciała, przekraczającej nawet 100 kg. Jeżeli zatem masz wrażenie, że na klasycznym materacu zapadasz się, lub po prostu jest Ci na nim zbyt miękko, zdecyduj się na model wykonany z kokosa. Materac kokosowy to również dobre rozwiązanie dla osób o drobnej budowie ciała, które lubią spać na twardym podłożu. Nie powoduje także alergii i działa przeciwgrzybiczo, będzie zatem idealnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o zdrowie skóry i dróg oddechowych.
Warto też wiedzieć, że tego typu modele, wbrew obiegowej opinii, nie nadają się dla małych dzieci. Lepsze będą materace miękkie i sprężyste – na zbyt sztywnym podłożu maluch będzie źle spał i może być niespokojny. Twarde łóżka pozostawmy dorosłym osobom.